Наприкінці травня 5-й навчальний корпус ЗНУ радо відчинив двері й зустрів студентів-першокурсників, які представили на розсуд експертів соціальні проєкти. Команди не лише презентували свої роботи, а ще й доводили важливість реалізації саме їхніх розробок, актуальність і першочерговість у межах міста й області. На заході були присутні: заступник директора з навчально-методичної роботи коледжу, викладач-методист, доктор філософії Альона Ходаковська, експерт з проєктного менеджменту Громадської організації “Укрпростір” Наталія Селюкова,голова обласної студентської ради ЗОДА Демид Євтушенко , фахівець Обласного центру патріотичного виховання молоді Олена Пономаренко, викладачка гуманітарних та туристичних дисциплін, кандидатка наук з державного управління, доцентка, викладач-методист Наталія Яцук, методист І категорії, викладач вищої категорії Аліна Карпій, викладачка соціально-педагогічних дисциплін Катерина Тарасова, викладачка економічних дисциплін, спеціалістка вищої категорії, старший викладач Ірина Мордвінова.

Першими стартувала команда групи К121-23, слово тримав Тяжлов Анатолій. Група презентувала проєкт під назвою «Спорт і комунікація». Організація змістовного дозвілля для підлітків, які страждають від нестачі комунікації за допомогою Round Robins як технології арттерапії, яку вони будуть реалізовувати за допомогою тенісних ігор. Проєкт направлений на створення сприятливих соціально-педагогічних умов для змістовного дозвілля підлітків, їх соціальної адаптації, підвищення самооцінки та розвитку спортивних і творчих здібностей. Експерти високо оцінили проєктну роботу, висловили пропозиції щодо реалізації спільної роботи студентів.
Наступна група К72-23 з їхніми доповідачами Вахненко Аліною, Корольовою Анастасією, Панченко Єлизаветою представили наймиліший проєкт «Лапки-Канапки». Допомога тваринам, що постраждали внаслідок військової агресії, шляхом виробництва і реалізації екологічних брелоків-провідна ідея цієї роботи. Проєкт викликав хвилю обговорення та міцну підтримку з боку експертів.
Продовжила презентацію група К12-23 зі своїм проєктом «Артстудія для інклюзивних класів «Дедік». Доповідачі Боса Аліна, Ракус Софія запевнили присутніх у необхідності підтримати проєкт, адже ідея організувати артстудію з хореографії та живопису для учнів з особливими освітніми потребами сьогодні є актуальною.

Мирошник Софія, доповідачка групи К71-23 презентувала проєкт «Екологічний драйв». Забезпечити чистоту в нашому місті, формуючи екологічну культуру та солідарність до навколишнього середовища серед молоді, мимохідь вирішити проблему соціалізації сучасної молоді- провідна ідея спільної роботи здобувачів освіти.
За ними продовжила група студентів К242-23 з її доповідачем – Федорець Поліною. Їхній проєкт під назвою «Творчий ритм освіти» має на меті організацію серії майстеркласів з хореографії (хіп-хоп, джаз-фанк, хаус) для класів, які прийняли найбільшу кількість дітей ВПО, щоб посприяти інтеграції у суспільство, розвитку творчого потенціалу та емоційного стану цих дітей.
Далі презентували свій соціальний проєкт група К73-23 з їх доповідачами – Герасименко Дарією, Огурцовим Іллею. Спільна робота – «Хоробрі серця» має на меті забезпечити базові гігієнічні потреби, які є критично важливими для здоров’я та самопочуття людей та військових, що переживають складні часи в умовах війни, у прифронтових селах та містах. Створення пересувного лазне-прального комплексу з портативними душами, який допоможе військовим та жителям прифронтових міст та сіл підтримувати особисту гігієну.
Наступними була друга команда групи К72-23 з їх доповідачами – Петренко Поліною, Ракитянською Олександрою. Їхній проєкт – «Відкриті серця, міцні сітки» є майстерклас з плетіння сіток для ЗСУ людьми з вадами зору, що не тільки допоможе нашим військовим комфортніше почувати себе на фронті, а ще й сприятиме соціальній інтеграції людей з вадами зору та усвідомлення особистого внеску у перемогу над агресором.
Далі представили одразу два соціальних проєкта з подібною метою, але такою важливою для нашого суспільства, а саме групи К231/3-23 з їхнім доповідачем – Кіяниченко Микитою, проєкт «Інформування з приводу безпеки та поведінки в інтернеті для людей похилого віку» та третя команда групи К72-23 з їхніми доповідачами – Абрамовським Тимофієм та Сліпченко Ольгою, проєкт «Серце в мережі». Спільна мета цих проєктів – сприяння розумінню роботи в інтернеті та підвищення обізнаності літнього населення, усвідомлене та комфортне користування важливими додатками й програмами.

Свої проєкти представили доповідачі групи права К81-23 Кондратенко Софія та Красицька Діана «Творчі гуртки для дітей «Умка», та доповідачка групи менеджменту К73-23 Крамаренко Поліна з проєктом її групи «Єдність у фарбах: плакати для воїнів». Ці два проєкти були спрямовані на роботу з дітьми, тому метою першого проєкту було поліпшення психо-емоційного стану дітей-переселенців, їх адаптацію та соціалізацію в умовах війни, внаслідок розвитку творчих, інтелектуальних та фізичних активностей у дітей, та другий проєкт мета якого є виховання патріотичних почуттів, та підняття бойового духу в лавах ЗСУ малюнками, побажаннями й оберегами, які зроблять для них діти. Ці проєкти-неймовірна підтримка наших військових.
Крайній проєкт- спільна робота групи журналістів К61-23 з їх доповідачами – Непомящою Софією та Співаком Кирилом. Назва їхнього проєкту – «Душа і мистецтво». Створити артпростір, провести тренінги з фотомайстерності для підлітків, що мають статус ВПО. Студенти захопились ідеєю розвивати креатив, долати комплекси й паралельно набути практичних навичок фотографування. Цей проєкт щиро підтримали і присутні, й експерти.
Після захисту, запрошені гості, викладачі та самі студенти оваціями підтримали кожний з проєктів та поділились своїми враженнями. Упевненість, що цей захід спрямований на вирішення соціальних, найбільш актуальних проблем суспільства, підтримці територіальних громад, а ще й на розвиток організаторських, лідерських, пошукових та ораторських навичок самих студентів. Здобувачі освіти отримали безцінний досвід, який точно знадобиться майбутнім фахівцям та спеціалістам квітучої та незалежної України.
Кіяніченко Микита, студент групи 231/3-23