Історія коледжу

Економіко-правничий коледж – це наймолодший структурний підрозділ Запорізького національного університету. Головною подією липня 2008 року стало отримання ліцензії МОН України на надання освітніх послуг за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст»

Період становлення навчального закладу з 2008-2011 роки – це ліцензування перших спеціальностей, з яких почали підготовку молодших спеціалістів:

«Правознавство»

«Організація туристичного обслуговування»

«Фінанси і кредит»

«Бухгалтерський облік»

«Організація виробництва»

«Розробка програмного забезпечення»

У 2010 року здійснено перший набір абітурієнтів на спеціальність «Фізичне виховання», а з 2011 року коледж готує молодих спеціалістів за спеціальностями «Соціальна робота» та «Видавнича справа та редагування».

Забезпечення коледжу найкращими педагогічними кадрами взяли на себе факультети ЗНУ:

— фізичний – к.пед.н., доцент Андрєєв Андрій Миколайович, к.пед.н., доцент Ткаченко Світлана Петрівна.

— іноземної філології – к.пед.н. Надточій Наталія Олександрівна, к.ф.н. Чуян Світлана Олександрівна.

— філологічний – Данілкіна Олександра Василівна, к.ф.н., доцент Проценко Оксана Анатоліївна, к.ф.н., доцент Міколова Олександра Олександрівна, к.ф.н. Стасик Микола Васильович.

— фізичного виховання — майстер спорту, викладач вищої категорії Жестков Сергій Геннадійович.

— математичного — викладач вищої категорії Циммерман Геннадій Анатолійович.

— факультету менеджменту – к.н.з держ. управління, доцент Бікулов Дамір Тагірович.

— економічного – к.е.н. Переверзєва Анна Василівна.

— юридичного – к.юр.н. Ганзенко Олександр Олександрович, к.і.н., доцент Середа Анжела Миколаївна.

Нині у структурі коледжу функціонують 9 циклових комісій, 40 висококваліфікованих штатних викладачів, викладачі вищої категорії:

Стати студентами коледжу по закінченню 9 класу прагнуть не лише абітурієнти з найвідоміших гімназій та ліцеїв нашого міста, а й з усіх районів області. Виявляють свою зацікавленість учні з Львівської, Херсонської, Дніпропетровської та Луганської областей. Вони мають можливість отримати разом із атестатом про повну середню освіту диплом молодшого спеціаліста. Студенти коледжу здобувають престижні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці та відповідають потребам регіону.

Освіта в Економіко-правничому коледжі – це можливість подолати період адаптації до навчання у ВНЗ та отримати навички самостійної роботи, які потрібні в подальшому студентському житті. Адже студенти коледжу можуть продовжити навчання на старших курсах ЗНУ або працювати за обраною спеціальністю.

Педагогічний колектив складається з досвідчених і молодих, перспективних викладачів. Коледж не лише випускає фахівців для підприємств регіону, але й надає можливість для працевлаштування кращих випускників Запорізького національного університету. Кожен

викладач використовує найсучасніші педагогічні технології; сумлінно, доцільно і творчо ставиться до навчально-виховного процесу, що забезпечує високий рівень ґрунтовної підготовки молодших спеціалістів. Тісна співпраця коледжу ЗНУ допомагає студентам отримати якісну освіту і професійні навички.

Студенти Економіко-правничого коледжу знаходять час і для навчання, і для успішної наукової роботи, яка є одним із пріоритетних напрямків діяльності коледжу. Юні науковці здобувають визнання не тільки на всеукраїнському рівні, а й на міжнародних конкурсах. Студенти спеціальності «Розробка програмного забезпечення» Копиловський Микола, Терновой Вадим, Терновой Владислав у 2010 році стали абсолютними переможцями Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів та винахідників «Природа-людина-виробництво-екологія» в м. Київ.

Терновой Вадим — фіналіст Всеукраїнської олімпіади Національного еколого-натуралістичного центру, учасник олімпіади проектів «Захищений світ», яка відбулася у квітні 2010 року у м. Х’юстон штату Техас (США). Вагомий внесок у ці досягнення зробив науковий керівник – викладач фізики, кандидат педагогічних наук Андрій Миколайович Андрєєв.

Важливим етапом у науковій діяльності коледжу є проведення щорічної науково-практичної конференції «Молода наука».

Для створення позитивної атмосфери в студентському колективі проводяться різноманітні виховні заходи, свята. Уже започатковано перші власні традиції: День здоров’я на о. Хортиця, інтелектуальна гра «Брейн-ринг», вечірки до Новорічних свят, «Весняні посиденьки». Студентська рада коледжу створює необхідні умови для розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді.

Відтворення найкращих традицій класичної вищої освіти – один із головних критеріїв сучасного розвитку навчального закладу. Для Економіко-правничого коледжу важливо перейняти і підтримувати традиції Запорізького національного університету і водночас створювати власні, що і буде запорукою успішного майбутнього.