«Школа філологічних наук» зібрала вчителів-філологів з усієї області

Новини коледжу

Днями на базі Запорізького національного університету відбулося засідання «Школи філологічних наук», у роботі якої взяли участь понад 120 вчителів-словесників Запорізької області. Ініціатором проведення цього заходу, який вже встигли полюбити запорізькі філологи, виступив Департамент освіти і науки Запорізької міської ради та філологічний факультет ЗНУ.

Урочисто відкрив роботу Школи проректор з наукової роботи, професор Генадій Васильчук, який акцентував увагу присутніх на важливості співпраці філологів-теоретиків і практиків у стінах ЗНУ. Наталя Ряпісова, методист науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, висловила сподівання, що традиційно цей захід для вчителів стане не лише вдалою нагодою поспілкуватися, обмінятися досвідом, а й дізнатися щось корисне.   

З вітальним словом до присутніх звернулася і декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як. Координатором заходу виступила доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко, яка підвела підсумки проведення пробного ЗНО, прокоментувала типові учнівські помилки та черговий раз звернула увагу присутніх на важливі аспекти проведення ЗНО-2019. Участь у роботі Школи взяла викладач української мови та літератури ЕПК Світлана Доброскок.

Після завершення офіційної частини присутні поділилися на дві групи та рушили працювати вже секційно. Перед слухачами Школи виступила доцент кафедри української літератури Олеся Слижук, яка запропонувала огляд сучасної української літератури для дітей і юнацтва, виділивши теми, які особливо цікаві підліткам (нерозуміння з боку батьків та однолітків, цькування в школі, сприйняття смерті, війни тощо). Олеся Алімівна акцентувала увагу присутніх на необхідності появи нового, «свіжого» погляду на українську літературу, яку студенти нерідко називають песимістичною та віддаленою від сьогочасних реалій.

Роботу мовознавчої секції «Синтаксичний розбір складних речень» очолила професор кафедри української мови Раїса Христіанінова. Проведений нею практикум зайвий раз довів, що синтаксис залишається одним із найдискусійніших розділів мовознавства. Практичні рекомендації, надані професором, допоможуть вчителям по-новому підійти до вивчення окремих аспектів синтаксису.

Перед вчителями російської мови та зарубіжної літератури виступили доцент кафедри німецької філології та перекладу Олександра Ніколова («Європейські цінності у зарубіжній літературі ХVІІ-ХVІІІ століття») та доцент кафедри слов’янської філології Іван Мацегора («Розвиток риторичних вмінь та навичок на уроках російської мови в 10-11 класах»).

Подібні заходи – чудова нагода не лише обмінятися досвідом з колегами, а й дізнатися щось нове. Особливо це актуально напередодні ЗНО, коли викладачі циклової комісії філологічних дисциплін ЕПК докладають усіх зусиль, щоб студенти коледжу продемонстрували високий рівень знань і всі без винятку подолали пороговий бар’єр. 

Доброскок Світлана

Добавить комментарий