Вибір майбутньої професії – один із перших вагомих кроків, які доводиться робити випускникам школи.
Слово «вчитель» настільки звичне для нашого вуха, що ми практично ніколи й не замислювалися, звідки воно походить та якими сповнене сенсами. А дарма! Учительська професія — одна з найдавніших у світі, а учитель початкових класів – одна з найважливіших і найскладніших педагогічних професій.
Пройшло всього двадцять три неповні роки з тієї миті, як я, Тимошенко Юлія Юріївна, стала вчителем початкових класів. У 1999 році закінчила з відзнакою Запорізьке педагогічне училище № 2 та здобула освіту за спеціальністю «Початкове навчання» з додатковою кваліфікацією «Організатор роботи з учнівськими об’єднаннями». А в 2022 році завершила навчання в магістратурі ЗНУ та здобула ступінь вищої освіти – магістр за спеціальністю «Початкова освіта» .
З чого ж почалася моя Школа? Яка формула успіху?
Формула мого успіху – це мета, що надихає навчати й навчити, творити, виховувати. Прагнення передати частинку свого серця дитині, якій так потрібне тепло, любов, турбота, розуміння її проблем та невдач, підтримка. Також удосконалення та оновлення знань – це запорука професійного успіху, вірність та відданість своїй справі – це перший доданок успіху, який приходить не відразу, а з роками, бездоганне знання своєї справи, висока вимогливість і повага до інших, доброзичливість, вміти не тільки пожартувати , але й зрозуміти жарт на свою адресу й правильно реагувати на нього, вміти прощати.

Народна мудрість говорить: «З малого струмка ріка витіка». А для того, щоб ця ріка розлилася, стала повноводною, треба багато працювати. Викладання – це щоденна підготовка вчителя до уроків, підбір цікавого матеріалу, зацікавленість своїм предметом, додаткові знання та вміння легко і якісно донести їх до дітей.
На мою думку,справжній учитель не перестає здобувати нові знання все життя, бо педагогіка – наука, яка не стоїть на місці, це постійний рух тільки вперед. Творчий наставник завжди використовує у викладанні сучасні та цікаві методи та прийоми. Відвідування різноманітних семінарів, курсів та мастер-класів – ще одна із складових професії вчителя початкових класів.
Роль учителя кардинально змінилася за останні 30 років. Саме сучасні українські педагоги визначають обличчя Нової української школи. В умовах Концепції НУШ розширюються функції та можливості вчителя початкових класів, з’являються нові соціально-професійні ролі педагога в освітньому процесі. Сучасний вчитель – це агент змін, тьютор, фасилітатор, модератор, коуч, ментор.

Деякі думають, що вчитель – це не престижно, але я з цим не згодна. Бути вчителем- круто! Хотілося б зазначити декілька причин, які змінять ваше ставлення до спеціальності «Початкова освіта», і вам захочеться вступити до Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ.
Причина 1. Учитель може позитивно впливати на людей та їхні долі
Вчителювати — це впливати. І всіх, хто мріє залишити по собі слід, чекаємо в школі. Це відповідально, але й дуже почесно! Учителі вчать дітей мислити, комунікувати, поважати й приймати, застосовувати стандартні знання в нестандартних ситуаціях, отримувати насолоду від процесу пізнання й саморозвитку, мати активну життєву позицію, бути впевненими й щасливими.
Причина 2. Учитель долучається до змін у країні та соціумі
Працюючи вчителем, ти відчуєш себе частинкою величезного потужного механізму, який здатен змінити історію. Роблячи разом зі своїми учнями «маленькі кроки», ти поступово закохуєш їх у свою країну, заохочуєш створити найкращу версію самого себе, рефлексувати і бути активним діячем, а не спостерігачем.
Причина 3 Вчителювати — це безперервно розвиватися
Вчителювати — це безперервно розвиватися. Учитель сьогодні має безмежні можливості для навчання, участі в найрізноманітніших проєктах від місцевого до міжнародного рівнів. Він може бути тренером, спікером, амбасадором освітніх брендів, засновником і організатором власних подій. Учителі сьогодні — це переможці національних і міжнародних конкурсів та премій, лектори TED-конференцій, герої телепередач і автори бестселерів.
Причина 4 Бути вчителем – це бути в курсі трендів.
Щоб бути близьким до своїх учнів, щоб вони розуміли тебе з півслова та виконували не завжди бажані для них завдання, обов’язково потрібно стежити за сучасними тенденціями, а отже — учитися впродовж життя.
Причина 5 Учитель має можливість втілювати неймовірні проєкти
У тебе на очах генеруються ідеї, які сьогодні здаються безумством, а завтра вони вже є реальністю.
Причина 6 Учителювати – мати визнання й фінансовий розвиток
Я розумію, що звучить трохи абсурдно — бути вчителем та мати фінанси.
У нас в суспільстві є стереотип, що все якраз навпаки. Але я вважаю, що вчитель може мати визнання та гарний фінансовий розвиток. Для цього потрібно ставати кращим у своїй сфері й розвивати власний бренд як учителя.
Ти вже прагнеш стати вчителем? Мрієш розбудовувати Нову українську школу, ввести дитину у сучасний соціум, навчити її жити, творити й перемагати в реальних життєвих умовах, формувати успішне й творче майбутнє покоління? Тоді чекаємо тебе в Економіко – правничому фаховому коледжі ЗНУ здобути освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю 013 «Початкова освіта». Чому саме ВСП «Економіко-правничий коледж ЗНУ»?
Система підготовки фахового молодшого бакалавра орієнтується на фактичні потреби сучасної освіти, пов’язані з удосконаленням змісту підготовки майбутнього вчителя Нової української школи.
Для формування загальних та фахових компетентностей майбутніх педагогів освітньою програмою «Початкова освіта» передбачено вивчення низки дисциплін циклів загальної та професійної підготовки : психології (загальна, дитяча, педагогічна), педагогіки, технології навчання мовно-літературної галузі , теорії й методики виховної роботи , методики з основних предметів початкової школи. До освітньої програми включено блоки вибіркових дисциплін, які забезпечують поглиблену підготовку майбутніх педагогів з англійської мови, психології, інклюзивної освіти, інформатики, фізичної культури.
У нашому закладі відбувається формування власної освітньої траєкторії кожного студента. Ти сам зможеш обрати низку предметів до своїх інтересів та уподобань. Компоненти блоку вибіркових дисциплін дозволять тобі реалізувати додаткові компетентності , зазначені в ОПП 013 Початкова освіта. А саме :
1. «Вчитель іноземної мови в початковій школі» – здатність організовувати освітній процес з іноземної мови у початковій школі з огляду на сучасні методичні підходи та провідний педагогічний досвід.
2. «Вчитель інформатики в початковій школі» – здатність проєктувати та розробляти педагогічне програмне забезпечення із застосуванням об’єктно-орієнтованого програмування; організовувати навчально-пізнавальну діяльність учнів початкової школи для реалізації завдань інформатичної освітньої галузі Державного стандарту початкової загальної освіти.
3. «Вчитель фізичної культури в початковій школі» – здатність проводити спортивно-масову роботу з учнями початкової школи, організовувати діяльність спортивних секцій та клубів для учнівської молоді.
4. «Асистент вчителя інклюзивного класу» – здатність розв’язувати спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі інклюзивної освіти у процесі професійної діяльності асистента вчителя інклюзивного класу

Якісна підготовка молодих фахівців в ЕПФК ЗНУ здійснюється завдяки високому рівню методичного забезпечення коледжу, тісному співробітництву з базами практики кращих шкіл міста, The LEGO Foundation, де студенти можуть застосувати свої знання при виконанні практичних завдань. Саме педагогічна практика є найважливішою ланкою в системі професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів .
Під час практики здобувач освіти може зрозуміти, чи правильно він обрав для себе сферу діяльності. Вона дає змогу розвивати педагогічну свідомість, професійну культуру, творче мислення, організаторські здібності майбутнього вчителя початкових класів.



Студенти спеціальності 013 «Початкова освіта» після навчання в коледжі зможуть вступити одразу на 2 курс ЗНУ.
Навчаючись у коледжі за спеціальністю 013 «Початкова освіта» ти опануєш компетентнісний, інтегрований, діяльнісний підходи , будеш займатися проєктною, дослідницько – експериментальною діяльністю . Також здобудеш освіту з навчання дітей з особливими освітніми потребами.
У коледжі здійснюється індивідуально-творчий підхід та створення умов для самостійної навчально-дослідної роботи майбутнього вчителя . Вона підсилює активні творчі начала, сприяє інтеграції зусиль та досягнень студентів упродовж усього навчального процесу. Майбутні вчителі мають змогу виступати на щорічних наукових засіданнях «Грудневі читання» та брати участь у конкурсі науково-дослідних робіт «Молода наука».



Активне та цікаве студентське життя створить умови для розвитку лідерських якостей, реалізації творчого потенціалу кожного здобувача освіти.
Випускники ВСП «Економіко-правничого фахового коледжу» – це майбутні учителі нового покоління, які:
- психологічно та емоційно компетентні;
- звільнені від стереотипів та налаштовані на успіх;
- вміють працювати у команді;
- постійно вчаться та різнобічно розвиваються;
- є носіями високих етичних стандартів;
- гнучкі, тобто швидко реагують на зміни у зовнішньому середовищі;
- мовознавчо компетентні, використовують ІКТ у навчальному процесі.
Ми чекаємо саме на тебе !
Вступай до ЕПФК ЗНУ на спеціальність 013 «Початкова освіта»!