Тренінг «Не віррр-перевіррр»

Новини коледжу

Перший день весни був дуже продуктивним та корисним: викладач та студентка Економіко-правничого коледжу ЗНУ скористувалися нагодою поліпшити свої знання з Медаграмотності.

Нещодавно  на базі ЗНУ відбулося Всеукраїнське заняття, ініційоване міжнародною організацією IREX in Ukraine в рамках проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» у партнерстві з Академія Української Преси та Міністерством освіти і науки України. Спікером заходу була Олександра Усенко — аспірант факультету Журналістики ЗНУ, тренер з Медіаграмотності.

Тема тренінгу дуже актуальна, особливо для сучасного світу з безперервним розвитком комп’ютерних технологій. Разом із цими явищами розширює свої можливості у легкості доступі до інформації і сам Інтернет. Тож нам слід знати, як бути грамотним в просторі медіа.

У тренінгу взяли участь викладач Економіко-правничого коледжу ЗНУ – Ірина Геннадіївна Шпуганич та студентка групи К61-17 Анна Драчова. Також серед учасників були і студенти 1-2 курсів факультету Журналістики ЗНУ, викладачі та аспіранти.

Розпочався тренінг з гри «Вибори в Мурляндії». Учасники заходу поділилися на 3 команди, серед яких:

1)»Мурчик»;

2)»Пушинка»;

3) «Барсік».

Кожна з яких представляла свого кандидата в президенти у спільній вигаданій котячій країні. Головна задача команд — придумати гасло для своїх лідерів.

Усім вдалося виконати завдання на відмінно, тому що ідеї учасників були неординарними та викликали відповідні емоції. Саме ця гра допомогла легко зрозуміти основні мотиви, на основі яких будується гасло, і як воно діє на нашу підсвідомість. Тому що саме це і є одним із головних знарядь маніпуляцій.

Олександра, спікер заходу, навела основні мотиви гасел, а саме: перевага, герой-захисник, сімейні цінності, близькість до людей, прості потреби, успішність, чесність, прозорість, безнадійність, винятковість та щастя близько.

А учасникам вдалося вгадати, що може об’єднувати усі ці мотиви.

По-перше, вони викликають у людей емоції.

По-друге, маніпулюють цінностями.

По-третє, прості рішення для непростих проблем.

Олександра із учасниками поділилася корисними порадами, як себе захистити від маніпуляцій. Головне – перевіряти суспільно-важливу інформацію, яка може викликати певні підозри та емоції. Спікер також розповіла і про популярні, якісні, офіційні сайти, які допоможуть підтвердити або спростувати факти, перевірити дані тощо.

Продовжили учасники отримувати досвід ще однією цікавою грою. Правила легкі: пропонується уривок тексту, який слід проаналізувати та визначити: це факт або судження. Але перед початком виконання завдань спікер разом із усіма з’ясували різницю між цими поняттями. Факт містить цифри, дати, події, які можна підтвердити; те, що відбулось і зафіксовано. А судження – міркування, припущення, те, що не можна довести; змінне. 

Тренінг був дуже корисним своєю інформативність та порадами, що можна застосовувати на практиці, аби не потрапити на гачок будь-яких маніпуляцій та фейків. Учасники активно працювали, пропонували різні ідеї і тим самим пробуджували в собі функції критичного мислення, навчилися приймати рішення раціонально, а не емоційно; відокремлювати факти від суджень; завжди шукати перші джерела інформації тощо.

Викладач Ірина Геннадіївна та другокурсниця Анна Драчова поділяться отриманими знаннями, досвідом та набутими навичками зі своїми колегами та студентами коледжу, аби кожен розвивав свою медіаграмотність.

Анна Драчова

Добавить комментарий