Студенти, що навчаються за кошти фізичних осіб та/або юридичних осіб, можуть повернути кошти за навчання через перерахування податкової знижки

Новини коледжу

Інформуємо студентів, що навчаються за кошти фізичних осіб та/або юридичних осіб, та їх батьківпро особливості отримання податкової знижки.

Громадяни України, які отримують офіційну заробітну плату і оплачують навчання, мають право на компенсацію до 18% його вартості. Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту в 2017 році можна до 31 грудня 2018 року включно.

Хто може отримати податкову знижку на навчання?

Податкову знижку може отримати громадянин України з офіційно підтвердженим доходом, який оплачує середню спеціальну або вищу освіту за себе або не працюючого члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти).

Як отримати податкову знижку на навчання?

 1. Оплачуючи за навчання в ВНЗ, збережіть квитанцію (чеки);
 2. Замовте в бухгалтерії за місцем роботи довідку про доходи за формою 3 за попередній календарний рік;
 3. Заповніть декларацію про доходи;
 4. Подайте документи на отримання податкової знижки в Державну фіскальну службу за місцем реєстрації;
 5. Отримайте податкову знижку.

Витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються. Також приватним підприємцям податкова знижка не надається.

Нюанси податкової знижки на навчання

Документи для отриманняподатковоїзнижки на навчання

 1. Паспорт;
 2. Довідка про присвоєнняідентифікаційногоподаткового номера;
 3. Довідка про заробітну плату, де буде вказана сума нарахованої з/п, сума соціальноговнеску та сума податку на доходи фізичнихосібщомісячно та загальною сумою за рік (за формою №3);
 4. Копія договору з навчальним закладом;
 5. Копіїквитанцій (чеків, платіжнихдоручень) за навчання за звітнийкалендарнийрік;
 6. Документи, що підтверджуютьступіньспоріднення (свідоцтво про народження, якщо оплата за дитину, свідоцтво про шлюб — якщо за чоловіка/дружину);
 7. Деклараціяпро доходи;
 8. Заяваіззазначеннямреквізитіврахунку для перерахуваннявідшкодування

Нашірекомендації:

 1. Складітьзаяву за зразком у двохпримірниках;
 2. Заява та весь пакет документів подайте особисто (в цьомувипадкувимагайте, щоб на другому примірникузаяви поставили дату і штамп) абонадішлітьпоштою.

Також треба врахувати ще один нюанс: якщо оплата за навчання здійснюється посеместрово, то у наступному році відбудеться повернення коштів лише за перший семестр навчального року. Якщо за весь навчальний рік одразу – буде повернуто лише половину грошей, а іншу платник отримає за заявою лише у наступному році.

У разівідсутностізауважень, сума компенсаціїмаєнадійти на вказанийрахунокпротягом 60 днів.У 2018 роцівиплатипроводятьсятільки через банк «Південний», тому заздалегідьоформитикартку для зарахуваннявиплат. Номер гарячоїлініїподатковоїінспекції 0-800-501-007.

Найближчим відділенням, яке розташоване поряд із ЗНУ, є Олександрівське управління у м. Запоріжжі ГУ ДФС у Запорізькій області. Його адреса: вул. Дніпровська, 34; телефони: (061) 212-44-74, 212-44-79, 212-45-06. Тут можна отримати консультацію з будь-яких питань оподаткування та стосовно податкової знижки.

Пам’ятайте, якщо Ви не скористалися правом на податковузнижку за наслідкамизвітногоподаткового року, то таке право на наступнийподатковийрік не переноситься.

 

 

Відділбухгалтерськогообліку, фінансової та бюджетноїзвітності ЗНУ

Добавить комментарий