Студенти коледжу взяли участь у тренінгу з медіаграмотності

Новини коледжу

Днями на базі Запорізького національного університету відбувся тренінг «Що треба знати про медіа, щоб не стати жертвою маніпуляцій?», модератором якого виступила аспірантка факультету журналістики Олександра Усенко. Окрім молодих науковців університету, участь у тренінгу взяли і студентки 2 курсу Економіко-правничого коледжу спеціальності «Журналістика» Катерина Дмитренко та Анна Драчова.

Модератор розповіла учасникам про способи маніпуляції в різних видах медіа, фейкову інформацію та способи її визначення, а також про функціонування сучасного українського телебачення. Окрім теоретичної частини, Олександра підготувала цікаві інтерактивні ігри, в яких учасники мали змогу на практиці застосувати свої знання та вміння з питань медіаграмотності. Одне з таких завдань передбачало перевірку статті, викладеної на одному з українських інтернет-сайтів, на правильність відокремлення у ній фактів від суджень автора (таких порушень учасниками було виявлено досить багато). Інше завдання передбачало визначення правдивості новин, використовуючи лише їх заголовки. Цікавою також була гра під назвою «Упаковка для медіа», для якої учасникам довелося попрацювати у кількох групах. Їх головним завданням було створити рекламну «упаковку» сайту, газети або іншого засобу масової інформації, зробивши її переконливою для зацікавлення аудиторії.

Що ж стосується конкретних порад від Олександри щодо перевірки інформації на правдивість, то можна виокремити такі способи:

— Отримувати інформацію з кількох джерел та не обмежуватися лише біглим переглядом заголовків;

— Займатися самоосвітою (можна, наприклад, пройти безкоштовний інтернет-курс медіаграмотності на «Прометеусі») та розвивати критичне мислення;

— Враховувати стандарти Бі-Бі-Сі (достовірність, точність, оперативність і т.д.), які допоможуть визначити справді якісну інформацію.

Отже, сучасним користувачам потрібно пам’ятати, що велика кількість інформації аж ніяк не гарантує її якість, а перевіркою правдивості інформаційних повідомлень необхідно займатися самостійно. Завдяки можливостям інтернету сучасна людина сама собі і видавець, і редактор, тому до будь-якої інформації необхідно ставитися з відповідною долею скепсису.

Дмитренко Катерина

Добавить комментарий