Студентам коледжу розповіли про туберкульоз та його профілактику

Новини коледжу

08 квітня з метою підвищення рівня обізнаності студентів Економіко-правничого коледжу ЗНУ про проблеми туберкульозу, до Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз, викладач вищої категорії циклової комісії туризму та природничих дисциплін коледжу Олена Прилипко провела інформаційно-просвітницький захід з відеопрезентацією «Правда і міфи про туберкульоз».

Лекція надала можливість присутнім ознайомитись з матеріалами щодо проявів туберкульозу, його діагностики, способів запобігання хвороби. За словами Олени Вікторівни виявилося, що у Запорізькій області серед хворих на туберкульоз 70 % — чоловіки, 30 % — жінки. Щоправда, у 2018 році кількість хворих чоловіків у порівнянні з минулим роком — зменшилася на 20 % і на 7 % — серед жінок.

https://www.facebook.com/watch/?v=359200834929997

Як запобігти захворюванню на туберкульоз? Слід не забувати про певні правила:

  • турбуватися про своє здоров’я: правильно харчуватися, займатися спортом, фізкультурою, загартуванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при виявленні симптомів будь-якого захворювання;
  • категорично уникати шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.);
  • щорічно досліджуватися на туберкульоз шляхом проведення проб Манту, проходити флюорографічне обстеження.
  • не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення проти туберкульозу;
  • негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, схожих на туберкульоз, або у випадку контакту з хворим на туберкульоз.

Підводячи підсумки зустрічі, викладач підкреслила: «Якщо своєчасно звернутися до лікаря і провести ефективне лікування, то туберкульоз можна подолати! Будьте здорові та ніколи не хворійте!»

Ірма Федючок

Добавить комментарий