Стартувала «Молода наука -2018»

Новини коледжу

 12 березня в Економіко-правничому коледжі розпочала свою роботу Х науково-практична конференція «Молода наука — 2018». Вже традиційно відкривали її секції іноземної філології та філологічних дисциплін. Лілія Козак, викладач циклової комісії іноземних мов коледжу, яка була ведучою секції, підкреслила, що цього року це вже десята конференція. Вона розповіла, що ці роки більше 80 різних досліджень було підготовлено студентами коледжу. Вони мали різне спрямування: від соціокультурних до тем професійного спрямування. В своїй промові Лілія Валеріївна зупинилася окремо на Концепції вивчення іноземних мов, яка впроваджена у виші з 2013 року.

Дослідження студентів оцінювало компетентне журі: заступник директора з навчально-методичної роботи Альона Ходаковська, яка, до речі, вивчала англійську на курсах для викладачів, які проводять в Запорізькому національному університеті, Поліна Васильєва, Антоніна Миргород — викладачі циклової комісії іноземних мов Економіко-правничого коледжу, Анна Бут — представник Наукового студентського товариства коледжу.

Першою своє дослідження представила студентка 3 курсу спеціальності соціальна робота Марина Трачук, науковий керівник Козак Л.В. Вона доповіла англійською мовою про міжнародні соціальні організації, членом яких є Україна. Окремо також зупинилася на тих організаціях, які працюють в Запоріжжі. Зокрема розповіла про Запорізьку обласну громадську організацію «Флоренс», з якою співпрацює Економіко-правничий коледж,  студенти спеціальностей соціальна робота та соціальна педагогіка мають можливість проходити на її базі ознайомчу та виробничу практики.

Анастасія Шевченко, студентка 4 курсу спеціальності видавнича справа та страхування, підготувала доповідь «Вербальна парадигма заголовків газети «The New York Times», науковий керівник к. держ. упр. Заїка О.В. Дослідження містило типологію заголовків та багато прикладів. Анастасія розповіла, що підготовка цієї доповіді дуже допомогла їй в написанні дипломної роботи, в якій вона досліджує вітчизняні газети.

Поруч з уже досвідченими доповідачами свої перші кроки зробила студентка 1 курсу спеціальності облік і оподаткування Анастасія Бойко. Вона представила студентам тему «Молодіжний сленг: способи творення та сфери використання». Її яскрава презентація та актуальна тема викликали жваве обговорення в аудиторії. Присутні студенти  взяли з неї цікаві вирази для себе, а це було головною метою дослідження – розширення знання студентів розмовної лексики.

За результатами оцінювання місця розподілилися наступним чином:

1 місце – Шевченко Анастасія з доповіддю «Вербальна парадигма заголовків газети «The New York Times», її робота також рекомендована до друку в збірці «Молода наука»;

2 місце – Марина Трачук з доповіддю «Міжнародні соціальні організації»;

3 місце – Анастасія Бойко з доповіддю Молодіжний сленг: способи творення та сфери використання», однак вона отримала відзнаку за найкращу презентацію.

Всі присутні змогли збагатити свої знання і, звичайно, попрактикуватися в спілкуванні англійською мовою. На секцію були запрошені студенти спеціальності туризм, оскільки для них знання іноземної мови є обов’язковою частиною професійної підготовки фахівця.

Представниця Наукового студентського товариства Анна Бут відзначила роботу Анастасії Шевченко та нагородила грамотою від НСТ ЕПК.

Лілія Козак