Проектна діяльність у навчальному процесі – це реально!

Новини коледжу

Загальновідомо,  що в образі сучасного студента мають поєднуватися такі іпостасі: особистість, інноватор, патріот. Їх розвитку сприяє реалізація ключових компетенцій (соціальна активність, підприємливість, спілкування державною мовою тощо). У цьому контексті важливу роль відіграє вміння студентів продукувати цікаві ідеї та продумувати нюанси їх успішної реалізації. Поєднати проектну та навчальну діяльність в рамках дисципліни «Сучасна українська мова та практична стилістика» спробували студенти 2 курсу спеціальності «Журналістика». Для цього їм було запропоновано виконати індивідуальне завдання в форматі проекту, спрямованого на популяризацію української мови в різних сферах.

         Свої ідеї студенти мали представити у вигляді презентації, зазначивши актуальність цієї проблеми для регіону та країни в цілому, новизну ідеї, етапи, ресурси та результати її реалізації. Оцінювали проекти уявні «спонсори»: Дмитренко Катерина, Драчова Анна та Гриценко Анна. Саме вони вирішували, чи давати фінансування для підтримки студентських ініціатив чи визнати проект не життєдайним.

         Обговорення проектів видалося настільки активним, що не всі бажаючі встигли презентувати свої задуми в рамках одного заняття, то ж захист було вирішено розбити на дві частини. За підсумками першого засідання кращими було визнано проекти Медяник Анфіси та Мельникової Маргарити. За підсумками роботи другого дня журі виділило ідеї Горбань Луїзи та Трегуб Олени. В цілому, ідеї студентів видалися напрочуд цікавими та оригінальними: від створення колекції одягу з мотивуючими надписами в етностилі, вечорів українського кіно до проведення масштабних лінгвофестивалів і серії тренінгів на загальнонаціональному рівні.

Тішить той факт, що студенти коледжу вбачають необхідність вивчення української мови ще змалечку і виділять ряд причин низького володіння мовою, з якими вони стикаються вже у своїй професійній діяльності (відсутність якісного україномовного інтернет-контенту, дефіцит реклами українською мовою тощо). Сподіваємося, що деякі проекти зрештою будуть реалізовані, адже вони не потребують колосальних витрат і залучення сторонніх експертів. Достатньо проявити ініціативу, об’єднати студентський креатив і викладацький досвід!     

Голова ЦК філологічних дисциплін

Доброскок Світлана

Добавить комментарий