Кожен обирає свою майбутню спеціальність за власними смаками та вподобаннями. Освоєння професії є складним процесом, тому вимагає певного вступного курсу, щоб отримати загальні уявлення про предмет майбутнього вивчення. Саме тому у коледжі протягом першого року навчання для здобувачів освіти викладалась дисципліна «Вступ до спеціальності», яка допомогла ознайомитися з основними принципами, провідними напрямками, проблемами розвитку майбутньої спеціальності, сприяла формуванню позитивної установки щодо навчання.
Протягом тижня першокурсники мали змогу продемонструвати опановані знання із зазначеної дисципліни. Їм було запропоновано виконати тестування через систему електронного забезпечення навчання на платформі Moodle, спеціально розроблені завдання і проблемні ситуації

Так, студенти спеціальності 081 право засвідчили володіння основними принципами та технологіями підготовки юристів у закладах фахової передвищої освіти, розуміють роль юристів в організації соціального життя, здійсненні соціальної справедливості, опанували основні правові документи, що регламентують окремі види та напрями здійснення юридичної роботи. Під час підсумкового контролю майбутні юристи демонстрували свої остаточні знання при складанні професіограми (являє систему ознак, що описують професію і спеціальність; вимог, які професія пред’являє до працівника; психологічних характеристик, яким повинен відповідати фахівець конкретної професії) однієї з юридичних професій.
Студентам спеціальності 231 соціальна робота викладач запропонував інтерактивні завдання, за якими здобувачі освіти могли проявити свої творчі здібності, а саме, за інтернет-джерелами скласти паспорт соціальної інфраструктури мікрорайону за місцем свого проживання, або розробити сценарій профілактичного заходу для підлітків, або написати власну профілактично-терапевтичну казку.

«Соціальні педагоги», яким доведеться організовувати взаємодію освітніх та поза навчальних установ, сім’ї з метою створення умов для соціальної адаптації та благополуччя дітей та молоді, протягом навчального року не лише опановували теоретичні знання, а й «з перших вуст» запрошених гостей із Центру соціальної служби засвоювали професіограми. Студенти спеціальності соціальна педагогіка довели, що вміють виробити індивідуальний життєвий план і професійний стиль діяльності; мають навички консультаційної, соціально-реабілітаційної, діагностичної роботи з питань соціальної та особистісної адаптації вихованців, готові переносити отримані знання у практичну діяльність.
Комплексна перевірка знань здобувачів освіти спеціальності 017 фізична культура і спорт передбачала контроль обізнаності нормативно-правового забезпечення системи фізичної культури в Україні, види діяльності здобувачів освіти галузі фізична культура і спорт. Студенти складали професійно-педагогічну характеристику фахівців фізичної культури і та спорту, давали визначення основних галузевих термінів.
Студенти педагогічних спеціальностей 012 дошкільна освіта, 013 початкова освіта опанували знаннями про основні особливості нормативно-правового забезпечення Нової української школи; володіють стилями педагогічного спілкування.
Викладачем були запропоновані різноманітні завдання, як приклад, підібрати вправи для дітей дошкільного віку з використанням LEGO, або дібрати дидактичні ігри для дітей раннього віку на розвиток сенсорики, розробити імідж сучасного вихователя ЗДО, скласти оповідання на тему «Моя улюблена іграшка» чи «Моя сім’я» тощо.
Здобувачі освіти економічних спеціальностей показали набуті компетентності: здійснювати професійну діяльність згідно з чинним законодавством, знати і розуміти теоретичні основи та принципи фінансової науки, особливості функціонування фінансових систем. Студентам, крім тестування, було запропоновано розв’язати задачі на використання теоретичних знань і практичних навичок у реальній практичній ситуації.
Першокурсники спеціальностей 242 туризм використовують та втілюють отримані теоретичні знання у практичних ситуаціях під час навчальної практики. Саме практика стає фундаментом для подальшого кар`єрного зростання фахівців, покликана підготувати майбутніх спеціалістів до реальної практичної роботи, забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки, отримати мотивацію на час навчання і зрозуміти корисність запропонованих програмою дисциплін.
Поряд із дисципліною «Вступ до спеціальності» навчальна практика першокурсників спеціальності 061 журналістика формує уявлення про сучасний стан розвитку журналістики, видавничої справи та редагування. Студенти ознайомились із загальними особливостями редакційно-видавничої діяльності, структурою видавництв і видавничих організацій, функціонуванням їх підрозділів.
Можна з упевненістю сказати, першокурсники сформували уявлення про майбутню професійну діяльність фахівця своєї спеціальності. В сучасних умовах глобальної інформатизації суспільства, розвитку стосунків ділового партнерства, кожна обрана спеціальність дасть професійну базову підготовку, що включає як високій рівень загальної освіти, так і специфічні знання. Завдяки майстерності викладачів дисципліни «Вступ до спеціальності» студенти дійшли до висновку, що рік тому вони зробили вірний вибір професії. Так чи інакше, майбутня робота має приносити не лише гідний заробіток, а й моральне задоволення – у такому разі можна говорити про впевненість у завтрашньому дні.
Ірма Федючок, завідувач методкабінетом