День вишиванки – свято національної єдності та збереження національних традицій. Студенти спеціальності Дошкільна освіта долучилися до виховного заходу «Вишиванка як духовна спадщина».

Одягнувши вишиванки дівчата поділилися своїми враженнями та поглядами:
-вважаю, що вишиванка – це єднання зі своїм народом, це гордість, що я українка;
-вишиванка – код нації, вишиванка –це унікальна родинна святиня;
– підкреслює вроду дівчини;
-вишиванка – це прояв патріотичності і національного духу;

Вишиванка – це не просто сорочка, а вишивка – не лише спосіб декорування та прикрашання одягу. Українські вишиванки вирізняються глибинним символізмом, що своїм корінням сягає тисячолітньої давнини.
Вишиванка – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь – зв’язок, що не переривається віками.

Ствердження «вишиванка – код нації» є цілком справедливим та обґрунтованим: в залежності від регіону України орнаменти та деталі одягу суттєво відрізняються, що обумовлено культурним розмаїттям та історичними властивостями розвитку українського народу. Здавна український народ ставився до вишиванки як до родинної святині, яка передавалася з покоління в покоління та береглася як реліквія.
Нехай любов і шана до українських традицій сповнюють серця кожного з нас, адже вишиванка – не просто одяг, а справжній захист та оберіг.
ЛЮДМИЛА ЧУЙКІНА