«Молода наука – 2019» в Економіко-правничому коледжі розпочала свою роботу. Засідання секції українського мовознавства

Новини коледжу

11 березня розпочала свою роботу ХІ науково-практична конференція студентів та молодих учених «Молода наука — 2019».

Цього року секція українського мовознавства дає старт найбільшому науковому заходу серед студентів, аспірантів та молодих вчених. Розпочала захід голова секції Анна Грушанська, викладач української мови та літератури. Вона представила присутнім нинішніх суддів, що вирішуватимуть, чия робота є найкращою. Серед них були представник адміністрації коледжу – заступник директора з навчально-методичної роботи Альона Ходаковська, голова циклової комісії філологічних дисциплін Світлана Доброскок, представниця Наукового студентського товариства ЕПК ЗНУ Анна Валяєва та викладачі української мови та літератури: Вікторія Матвєєва, Анастасія Стеценко, Олександра Данілкіна та Олена Коваль.

Для прозорого процесу оцінювання доповідей учасникам було наголошено на головних критеріях оцінювання: унікальність, актуальність, ораторське мистецтво, новизна та презентація.

Анна Грушанська розповіла про історію виникнення конференції та показала примірники збірок за останні роки. Проведено було також і хвилику інтерактиву із запитаннями щодо українського мовознавства та самого заходу, до якої із радістю залучилися усі присутні.

Першою презентувала свою наукову роботу студентка 1 курсу спеціальності менеджмент Ксенія Кравець, темою роботи якої була: «Мовленнєвий етикет у менеджменті» (науковий керівник – Вікторія Матвєєва). Дівчина розглянула спілкування менеджерів на реальному прикладі, виокремивши основні якості та правила, притаманні діловому етикету цієї сфери. До таких можна віднести емоційний інтелект, ввічливість, наяість компіментів, прохань, запрошень та відсутність зменшувально-пестливих слів у мовленні. «Менеджер повинен бути терплячою людиною, що вміє себе контролювати».

Про лексичний та морфемний аналіз типів кібербулінгу у своїй доповіді розповіла студентка 1 курсу спеціальності соціальна робота Алла Салапонова (науковий керівник Анна Грушанська). Кількість користувачів Інтернет зростає з кожним роком, тому новачкам варто знати не лише семантику, а й небезпеку кібербулінгу. Повідала дівчина й про різновиди Інтернет-цькування, до яких відносяться тролінг, флеймінг, хепі-слемінг, кіберсталкінг, кетфішинг та аутинг, та пояснила, чим вони відрізняються.

Оказіоналізми на прикладі твору Марії Матіос «Солодка Даруся» дослідила  студентка 2 курсу спеціальності правознавство Анастасія Волошина (науковий керівник Олена Коваль). Дівчина розглянула творчий доробок української письменниці та навела авторські оказіоналізми на прикладі однієї з робіт.

Про явище пуризмів у сучасній українській мові повідав студент 2 курсу спеціальності менеджмент Владислав Стародубцев (науковий керівник Світлана Доброскок). Мовний пуризм – закономірний мовний процес, що виникає як протидія надиірному запозиченню іномовних слів та полягає в заміні їх власними словами.,

Студентка 2 курсу спеціальності право Аліна Пирожкова представила свою тему «Українська мова як компонент професійної культури юриста». У своїй роботі дівчина виокремила основні правила використання мови у професійній діяльності юриста, до яких відносяться точність та лаконічність, переконливість та зрозумілість, грамотність та логічність викладу. Але також вона зазначила, що ознакою професіоналізму є досконале знання державної мови і не тільки професійної, а й загальновживаної.

Коли всі доповіді були представлені на секції, настав час оцінювання. За краще висвітлення доповіді на секції грамоту від НСТ отримала Алла Салапонова із темою «Лексичний та морфемний аналіз типів кібербулінгу».

Фотогалерея: https://www.facebook.com/groups/epkznu/permalink/2275089879481557/

Софія Кравчук

Добавить комментарий