“Молода наука — 2018”: засідання секції філологічних дисциплін

Новини коледжу

12 березня 2018 року відбулося засідання секцій “Філологічні дисципліни” Х науково-практичної конференції студентів Економіко-правничого коледжу ЗНУ.

Розпочали ювілейну науково-практичну конференцію секції філологічних дисциплін. Участь в якій брали креативні та амбіційні студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Усім доповідачам голова циклової комісії філологічних дисциплін, к.ф.н. Світлана Доброскок перед початком засідання порадила не хвилюватися та побажала успіху.

У складі експертів були завідувач гуманітарним відділенням коледжу Данілкіна Олександра Василівна, викладачі української мови та літератури Висоцька Яна Сергіївна, Грушанська Анна Володимирівна, Труш Наталія Володимирівна та викладач історії Носик Максим Олександрович. Роботу учасників об’єктивно оцінювали журі за певними критеріями, а саме: актуальність, новизна, науковість, ораторське мистецтво доповідача, презентація роботи тощо. Запрошеною від адміністрації була Артеменко Олена Вікторівна — заступник директора коледжу з навчально-виховної роботи та викладач вищої категорії. Серед присутніх були представники наукового студентського товариства Анна та Анастасія, які також брали участь під час оцінювання робіт доповідачів.

Першою презентувала свою наукову роботу студентка І курсу спеціальності соціальна робота Аліна Федорець, темою роботи якої була: “Мілітаристичні візії характером річних перетворень”. Яка на основі зібраних матеріалів дослідила зміну характеру людини під впливом сучасної літератури. Аліна розповіла про те, що мала змогу поспілкуватися з письменницею Світланою Талан. Яка є автором роману “Оголений нерв”,  на матеріалі якого студентка і досліджувала. Студентка довела на прикладі творів постмодернізму, що характер людини може змінюватися під впливом навколишнього середовища та різних факторів.

“Людина нібито не літає… А крила має. А крила має!” цими словами з вірша “Крила” студентка І курсу спеціальності соціальна педагогіка Владислава Даниленко (науковий керівник — Грушанська А. В.) розпочала презентацію своєї наукової роботи. Темою дослідження було розкриття образу крил на матеріалі творчості знаменитих українських письменників Ліни Костенко та Івана Драча. Дівчина зазначала, що «кожен має свої крила, але хтось з ними народжується, а хтось отримує їх завдяки плідної праці. Образ крил — це життєві цінності, такі як: родина, кохання та щастя, які супроводжують людину протягом всього життя, допомагаючи розвиватися та знайти своє місце в цьому світі».

Дослідила особливості вживання молодіжного сленгу ( на матеріалі телесеріалу “Школа”) студентка І курсу спеціальності журналістика Анна Драчова (науковий керівник — Висоцька Я. С.). Студентка класифікувала молодіжні сленгові лексеми з телесеріалу, демонструючи приклади відеофрагментами, а також, з’ясувала основні причини вживання молоддю сленгових слів.

Студентка І курсу спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Яна Соловей доповіла про магічні властивості числа 3 у творі “Божественна комедія” Данте (науковий керівник — Горбач В. В.). Яна зазначала, що саме цифра 3 має багато таємниць, які намагаються розкрити письменники кожного покоління.

А про когезію історичної правди та домисли/вимисли в романі Ю. Мушкетика “Гетьманський  скарб” розповіла студентка І курсу спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Діана Соловей (науковий керівник — Добросюк С. О.).

Дмитренко Катерина — студентка І курсу спеціальності журналістика (науковий керівник — Висоцька Я. С.), у своїй доповіді розкрила специфіку заголовків статей в інтернет-виданнях, спираючись на матеріалі газети “Українська правда”. Прикладом до класифікації були скріншоти з офіційного сайту газети.

Вплив сучасної української літератури на людину дослідила студентка ІІ курсу спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Єсаян Ані (науковий керівник — Труш Н. В.). Доповідач розкрила актуальність своєї роботи, головні проблеми та покликання сучасної української літератури.

Щодо іменників зі значенням одиничності спеціальності журналістика К61-16 Бойко Андрій (науковий керівник — Труш Н. В.).

Закінчили презентацію  наукових робіт учасниці заходу Степанець Анастасія  та Потіп Валерія — студентки І курсу спеціальності соціальна педагогіка. Дівчата доповіли про свої дослідження образу головного героя популярного серіалу “Шерлок Холмс” як неоромантичного.

Представники Наукового студентського товариства ЕПК обрали учасницю Анну Драчову переможницею в номінації “Краща доповідь”.

В свою чергу, журі подякували усім доповідачами за участь та оголосили переможців конференції “Молода наука — 2018” секції філологічних дисциплін.

За підсумками кращими були визнані доповіді таких студентів:

  1. Катерини Дмитренко (Наук. кер.: Висоцька Я.С.);
  2. Анни Драчової (Наук. кер. Висоцька Я. С.);
  3. Владислава Даниленко (Наук. кер.: Грушанська А. В.).

Драчова Анна