«Молода наука»: секція юридичних дисциплін

Новини коледжу

12 березня у стінах Економіко-правничого коледжу відбулося засідання секції юридичних дисциплін.

Захід розпочався з привітальних слів викладача коледжу Марини Іщенко, яка наголосила на суспільному значенні проблем, порушених під час цього засідання. Марина Юріївна представила аудиторії журі, до складу якого входили викладачі коледжу юридичних дисциплін Ольга Кравченко, Дар’я Омельченко, завідувач гуманітарного відділення Анастасія Стеценко та випускник коледжу Костянтина Федосєєва. Традиційно представники Наукового студентського товариства окремо оцінювали виступи доповідачів. Також на засіданні були присутні представники адміністрації, а саме директор ЕПК Олена Грибанова.

Оцінювання виступів відбувалося за такими критеріями: унікальність, яка має складати не меньше 85%; актуальність теми дослідження; науковість та новизна роботи; ораторське мистецтво доповідача та лаконічність презентації.

Першим доповідачем стала студентка 3 курсу спеціальності право Софія Лебеденко (науковий керівник – Марина Іщенко) з темою «Адвокатура в Україні у контексті конституційної реформи правосуддя: стан та перспективи». Софія торкнулася проблем нових реформ, пов’язаних з діяльністю адвоката та звернулася до історичного питання цього аспекту. Також Софія наголосила, що адвокат повинен захищати не від закону а від його порушення, а реформи з сфери правосуддя сприяти цьому.

Другим доповідачем стала студентка 4 курсу Наталя Панасюра (науковий керівник — Дар’я Омельченко). Студентка також порушила питання реформ, зокрема новий законопроект №9055. Дослідивши цей проект Наталя наголосила на спробах зруйнування незалежності адвокатури та обмеження прав у судовому процесі, які суперечать важливій складовій правової системи. Таким чином студентка зазначила, що цей законопроект може призвести до встановленні монополії адвокатури та обмеження доступу до професії.

Наступною виступила студентка 2 курсу Катерина Севериненко (науковий керівник – Марина Іщенко) з темою «Захист земельних прав: гарантії, способи, особливості». Дослідивши галузь земельного права та способи його захисту Катерина дійшла висновку, що відсутність деталізації окремих правомочностей в законодавчих приписах має наслідком недосконалість реалізації захисту подібних прав.

Свою роботу презентувала і студентка 3 курсу Уляна Радіонова (науковий керівник – Марина Іщенко). Темою її дослідження стала проблема абстентеїзму в Україні. У своїй роботі вона звернулася до історії права в Україні та приділила увагу досвіду інших країн. Наразі в Україні голосування є добровільним, але так відбувається не в усіх країнах. Наприклад у Італійській республіці громадянин зобов’язаний взяти участь у виборах. Уляна зробила висновок, що необов’язковість породжує неточність результатів виборів та може призвести до повторного голосування, яке потребує коштів. Шляхом вирішення питання студентка вважає підвищення правової свідомості громадян.

Питання міграції молоді за для здобуття освіти у своїй науковій роботі підняла студентка 3 курсу Катерина Говоруха (науковий керівник – Марина Іщенко). Причинами такого явища студентка виділила недостатнє фінансування закладів освіти, неможливість працевлаштування в Україні після навчання та відсутність мотивації у абітурієнтів. Вирішення цієї проблеми студентка бачить шляхом популяризації та збільшення числа закладів схожих на академію лідерства, що знаходиться у Києві.

Останньою з доповіддю виступила студентка 3 курсу Анна Сіденко (науковий керівник – Марина Іщенко). Студентка підняла питання усиновлення іноземцями дітей з України. Така практика дійсно розповсюджена сьогодні, зазначає студентка. У багатьох випадках таке усиновлення дає можливість дитині мати батьків та щасливе майбутнє. Окрім того іноземці охоче всиновлюють дітей з інвалідністю та дорослих дітей. Але таким чином Україна не може повноцінно контролювати умови життя встановленої дитини, що спричиняє певні труднощі та порушення.

Наприкінці зустрічі директор коледжу Олена Євгенівна привітала всіх присутніх зі святом науки, яке буде відбуватися у ЕПК протягом березня, а також подякувала доповідачам за актуальність обраних тем.

Представники наукового студентського товариства визнали кращою доповідь Уляни Радіонової. Склад журі також підтримало думку НСТ та рекомендують представити доповідь Уляни на підсумковому пленарному засіданні 27 березня.

За рішенням журі до публікації у збірнику наукових робіт «Молода наука 2019» рекомендовано праці Уляни Радіонової, Катерини Говорухи, Наталі Панасюри.

Фотоматеріали: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2080168638719147&set=pcb.2275858549404690&type=3&theater&ifg=1

Маргарита Мельнікова

Добавить комментарий