Круглий стіл з академічної доброчесності

Новини коледжу

14 листопада у рамках декади популяризації філологічних дисциплін відбувся круглий стіл для студентів коледжу щодо питань академічної доброчесності. 

         Круглий стіл розпочався з привітальних слів модератора заходу Світлани Доброскок. Викладач зазначила глобальність і поширеність цієї проблеми в Україні. Світлана Олександрівна звернула увагу студентів на те, що академічна свідомість громадянин підвищується не миттєво, а поступово і складається з доброчесності кожного з нас.

         Першим виступив Андрій Резниченко (студент 3 курсу спеціальності журналістика) з темою: «Плагіат політиків і публічних осіб». Андрій звернув увагу на публічні виступи і окремі праці відомих людей, що частково або повністю поцупили думки інших людей. Таким чином логотип «7 шляхів до Запоріжжя» має підозрілу схожість з трендовими логотипами Британії. Серед відомих людей відрізнялась своєю недоброчесністю Ольга Сушко, колишній редактор журналу «Vogue», котру неодноразово помічали за плагіатом у статтях. Серед недоброчесних політиків можна виділити: Юлію Тимошенко, що скопіювала промову Роберта Кеннеді; Арсенія Яценюка в дисертації якого помітили значну частину текстів інших авторів без відповідного посилання; Раїсу Богатирьову промова якої є у більшій степені плагіат промови Стіва Джобса, також неодноразово був помічений за плагіатом легетивний президент України Віктор Янукович. Навіть міністр освіти і науки України Лілія Гриневич не залишилась осторонь і спіймалась на плагіаті у статтях.

         Студент 3 курсу спеціальності інженерія програмного забезпечення Микита  Кравець звернув увагу на програмах, що допомогають виявити плагіат. Протестувавши відомі російські і українські програми антіплагіату Микита дійшов висновку, що ці програми не є вдосконаленними і потребують перевірки фахівця. Що стосується европейских програм, то вони значно ефективніше, але, нажаль, ці програми не бачать кирилицю.

         Звернулася до правових норм академічної доброчесності студентка 2 курсу спеціальності право Кристина Новікова. Студентка розповіла що є допустимо, а що вважається плагіатом, підняла юридичний аспект цього питання.

         Студентка 2 курсу спеціальності журналістика Анна Драчова  порушила проблему авторства на основі давньої української літератури. Такий екскурс у минуле продемонстрував, що ця проблема не є новою для людства.

         На останок виступила Софія Кравчук, студентка 3 курсу спеціальності журналістика з темою «Плагіат у мистецтві». Студентка приділила увагу різним напрямкам мистецтва, що мають досвід плагіату, серед них: музика, образотворче мистецтво та література. Навіть серед цілих скульптур є місце для плагіату. Так у Китаї створили копію відомої скульптури Чикаго «Хмарні ворота» і назвали її «Краплина ртуті». Софія знайшла плагіат і серед відомих казок дитинства, наприклад схожість сюжетів «7 богатирів» Олександра Пушкіна та казки «Білосніжка та 7 гномів» братів Грімм.

Маргарита Мельнікова

Добавить комментарий