Екскурсія-відвідування фізичного факультету

Новини коледжу

10 квітня у першому корпусі Запорізького національного університету відбувся інформаційно-пізнавальний захід «Екскурсія-відвідування фізичного факультету» для студентів Економіко-правничого коледжу.

В екскурсії взяли участь студенти спеціальностей журналістика та соціальна робота разом із викладачем фізики Іриною Шпуганич. Зустрів студентів і провів  цікаву екскурсію декан фізичного факультету Віталій Горбенко.

 Спочатку екскурсанти відвідали лабораторію, де Віталій Іванович розповів їм про незвичайний пристрій, за допомогою якого можна вирощувати кристали. Не менш цікаво було і в лабораторії фізики, де студенти почули дохідливу розповідь про пристрій АЖ-спектрометр, яким користуються спеціалісти для визначення типу атомів. Окрім спектрометра в цій лабораторії також знаходиться ВУП-5м – спеціальний пристрій, який використовують для виготовлення покриття різних матеріалів. Це майже раритет, адже ВУП-5м знаходиться в лабораторії з 1989 року. 

Третім  пунктом екскурсії стала лабораторія електрофізичних параметрів, яка одразу привертає увагу великою кількістю різноманітних пристроїв. Наступною для присутніх стала лабораторія оптики — одна з найцікавіших. Адже тут знаходяться лазерні випромінювачі, якими студенти фізичного факультету користуються для визначення електромагнітних хвиль та явищ, пов’язаних із ними. 

Проте найцікавішим, за думкою більшості студентів, стало відвідування обсерваторії. Було дуже незвично підійматися гвинтовими сходами до огородженого майданчику, у самій середині якого знаходилася невелика будівля обсерваторії. Віталій Горбенко розповів, що обладнання обсерваторії в корпусі почалось ще з 1957 року, і використовується, зазвичай, для спостереження за астрономічними об’єктами та для екскурсій. Таким чином можна значно краще популяризувати науку серед студентів університету й коледжу. Всередині обсерваторії студенти мали змогу побачити великий телескоп, за допомогою якого можна вести спостереження за такими астрономічними об’єктами як місяць, Венера, Юпітер, а також за різними сузір’ями. 

Наприкінці екскурсії усі охочі отримали змогу подивитися в телескоп, щоправда зображення було перевернутим, а також зробити фотографії. Усі студенти від екскурсії отримали лише позитивні враження, за що й подякували організаторам.

Катерина Дмитренко 

Добавить комментарий