«Діти Феміди» — переможці Турніру юних правознавців

Новини коледжу

Протягом двох днів 23-24 жовтня студенти Економіко-правничого коледжу змагалися і демонстрували свої знання на Турнірі юних правознавців.

Ранок сонячного вівторка для студентів перших та других курсів розпочався зі зборів у Запорізькому обласному центрі молоді, де мав проходити цей масштабний захід. У холі стояла напружена тиша…Учасники не находили собі місця від  хвилювання. Натомість, не переставали повторювати деякі юридичні терміни.

Учасників привітала директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова, яка розповіла про те, що кожна високоінтелектуальна людина повинна цікавитись законами своєї держави, актуальністю законів. Олена Євгенівна висловила подяку викладачам юридичних дисциплін Ользі Кравченко, Володимиру Артем’єву та Марині Іщенко. А також побажала удачі та наснаги учасникам Турніру.

Ведучі заходу та тренери команд, студентки 4 курсу спеціальності правознавство ЕПК ЗНУ, Анна Голуб та Світлана Покатаєва представили і запросили команди до сцени. Першою почала свою презентацію команда «Буква закону», учасниками якої були студенти 1 курсу спеціальності правознавство на чолі з капітаном Нікітою Добрянським. Друга команда мала назву «Ліга справедливості», представниками якої були студенти 2 курсу спеціальності право. Вони гідно представили свою команду, показавши відео-презентацію, основний сенс якої полягав у важливості юридичних професій. Проте, і їх одногрупники не «пасли задніх»: команда «Діти Феміди» (студенти групи К 81-17) креативно презентувала свою команду, сказавши свій девіз латинською мовою. Мали змогу презентувати себе такі команди, як:

  • «Імперіум»
  • «Борці за справедливість»
  • «Втілення Немезіди»
  • «Юстиція»
  • «Карт-Бланш»
  • «На терезах Феміди»
  • «Сила слова»
  • «Гравці розуму»

Команди ознайомились з правилами змагань та почали жеребкування. Згодом, отримали такі ролі: «Діти Феміди» — доповідачі, «Втілення Немезиди» — опоненти, «Карт-Бланш» — рецензенти.

Основна концепція першого туру полягала в тому, що доповідачі обирають питання, певний час обговорюють його. Потім, за 7 хвилин мають висловити свою думку. Опоненти, в свою чергу, повинні поставити юридичні запитання до доповідача, а рецензенти запитують опонентів і доповідачів, або виправляють обидві команди, якщо мають іншу думку. Прослухавши усі думки учасників, журі задає питання команді на свій розсуд. Надається завершальне слово капітанам і журі підводить підсумки. Склад журі Турніру: Ольга Кравченко, викладач юридичних дисциплін, Наталя Панасюра, студентка 4 курсу спеціальності право та Костянтин Федосєєв, випускник Економіко-правничого коледжу.

Найактивнішими учасниками стали студенти 2 курсу: Анастасія Волошина, спеціальність право («Діти Феміди»), Дар’я Оверченко, спеціальність менеджмент («Втілення Немезіди»), Анастасія Бойко, спеціальність облік  і оподаткування («Карт-Бланш).

У кінці раунду журі оцінило роботу такими балами:

Доповідачі: 7, 9, 9. Опоненти: 7, 7, 8. Рецензенти: 8, 6, 8.

Побачивши свої бали, учасники отримали мотивацію рухатися далі. На команд чекав другий раунд, в якій перемогу здобула команда «Діти Феміди». Варто зазначити, що переможці ні в якому разі не втратили запал, а лиш гідно захищали честь команди у другому турі.

У іншій грі взяли участь 3 команди: «Гравці розуму» (2 курс спеціальності інженерія програмного забезпечення), «Юстиція» (2 курс спеціальності соціальна педагогіка) та команда «Imperium» (2 курс спеціальності туризм ).

За результатами відбіркового туру перемогли учасники команди «Юстиція», із результатом 72 бали.

У іншому кабінеті змагалися між собою студенти команди «Сила слова» (спеціальність журналістика) та «На терезах Феміди» (спеціальність фінанси, банківська справа та страхування). Вони вперше брали участь у подібному заході, тому їм допомагали тренери — студентки 3 курсу спеціальності право Уляна Родіонова та Іванна Черкашина.

В ролі журі себе спробували Аліна Тарханова, студентка 4 курсу спеціальності правознавство, Андрій Цибульський та Олена Димитрієва – випускники коледжу. Андрій подякував всім за участь й зауважив, що атмосфера була приємною й відчувалася повага від кожного. З зовсім невеликим відривом у 1 бал перемогу отримала команда «На терезах Феміди». Кожен отримав задоволення від турніру та знайомства з новими людьми.

Для команд «Буква закону», «Ліга Справедливості»  та «Борці за справедливість» турнір також приніс чимало позитиву та відчуття боротьби.

Найактивніші студенти команд — Сергій Горовий (студент групи К 81-17) та Михайло Каврін (студент групи К 73-17)  мали змогу поборотися у турі «Полеміка».

Журі об’єктивно оцінювали роботу команд, враховуючи усі критерії та нюанси. Тож маємо такі результати:

1-е місце — команда «Ліга справедливості» (К 81-17) : 76 балів;

2-е місце — команда «Буква закону» (К 81-18; К 121-18) : 61 бал;

3-е місце — команда «Борці за справедливість» (К 73-17; К 121-18) : 59 балів.

Усім командам з Турніру Правознавців дуже сподобався захід, його організація й формат. Вони отримали цінний досвід, який буде в пригоді під час навчання та роботи.

24 жовтня відбулося завершення змагань серед студентів за титул кращого правознавця. Традиційно, для привітання фіналістів слово надалося директору коледжу Олені Грибановій. Вона висловила подяку усім одинадцятьом командам, що брали участь у турнірі, за плідну роботу і старання. Побажала удачі та наснаги усім командам. Цього року фінал Турніру юних правознавців оцінювало почесне журі у наступному складі: Наталія Єфремова – медіатор з корпоративних та сімейних справ; Лідія Остопарченко – директор юридичної компанії «Майстро й Беженар»; Максим Бабак – головний спеціаліст 2-го місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги; Анна Коляда – директор юридичної фірми «Снєжний барс»; Катерина Опанасенко – головний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області; Іван Черкашин – адвокат, керівник юридичної компанії; Юлія Пивоварова – суддя-спікер Жовтневого районного суду та випускники 2018 року спеціальності правознавство Дарина Шурига та Андрій Цибульський. 

До фінального туру змагань дійшли команди «Діти Феміди», «Ліга справедливості», «На терезах Феміди».

Аналогічно попереднім двом турам, учасники мали пройти жеребкування за яким визначилось, що доповідачем стала команда «Діти Феміди», опонентом – «Ліга справедливості», рецензентом – «На терезах Феміди». 

Після невеликої перерви члени журі повернулись з остаточним вибором. Але, перед тим, як оголосити переможця вони нагородили почесними грамотами та сертифікатами учасників команд, які не дійшли до фіналу. Тож, за рішенням суддів

ІІІ місце посіла команда «На терезах Феміди»,

ІІ місце — «Ліга справедливості» та

І місце — «Діти Феміди».

Кожен учасник Турніру отримав диплом від Запорізького обласного центру молоді, Запорізького національного університету, медалі та деякі «потішні подарунки».

В свою чергу, ми вітаємо переможців, бажаємо їм не зупинятись на досягнутому, а підкорювати нові вершини.

Анна Драчова, Софія Кравчук, Поліна Мороз,

Аліна Тесленко, Олена Трегуб

Добавить комментарий