До уваги вступників Економіко-правничого колежу ЗНУ – мешканці гуртожитків університету мають право оформити субсидії

Новини коледжу

Серед переваг вступу до Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету – не лише європейська якість освіти, але й виважена соціальна політика щодо захисту його студентів й абітурієнтів. Так, упродовж вступної кампанії всі охочі забезпечені місцями в гуртожитку під час складання іспитів. Так само, ті із вступників з інших міст, які стануть студентами коледжу у 2018 році, можуть бути впевненими: керівництво ЗНУ дбає про те, аби всі вони мали гідні умови для проживання, а отже, підготовку до академічних занять і відпочинку. Крім того, серед пріоритетів університету – соціальний захист кожного із представників його колективу, як студентів, так і викладачів і співробітників.

Тож, крім того, що у гуртожитках ЗНУ постійно тривають ремонтні роботи, зокрема заміна санітарно-технічного обладнання та труб, аби забезпечити комфортні умови проживання всім їхнім мешканцям, у полі зору адміністрації – допомога в оформленні субсидій.

Для абітурієнтів буде корисною інформація, що, відповідно до чинного законодавства, студенти сплачують за проживання в гуртожитках не більше ніж 40% від академічних стипендій. Саме тому, у зв’язку із підвищенням цін на енергоносії, воду тощо, за проживання кожного зі студентів, які мешкають у гуртожитку доплачує університет.

Крім того, у ЗНУ уже два роки поспіль триває організована робота з надання допомоги студентам, які є мешканцями студентських гуртожитків. Таку місію взяли на себе співробітники первинної профспілкової організації ЗНУ разом із відділом бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності.

Звертаємо увагу абітурієнтів, що всі мешканці гуртожитків ЗНУ №№ 2, 3 і 4, мають право оформити субсидію, що передбачено Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами від 27 квітня 2016 року). Подати заяви до органів соціального захисту населення (за районами) на нарахування субсидії можуть студенти як бюджетної форми навчання, так і контрактники. Субсидії нараховуються усім за умови, якщо їхні доходи не перевищують встановлений законом мінімальний рівень.

Для мешканців гуртожитків кошти субсидії призначаються на погашення оплати таких житлово-комунальних послуг: централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів. Субсидія надається терміном на один рік, відтак вона включає усі 10 місяців перебування студентів у гуртожитках.

Представники первинної профспілкової організації ЗНУ розробили певний алгоритм співпраці із органами соціального захисту населення, з одного боку, та зі студентами, з іншого боку. Адже, по-перше, це дозволяє студентам економити свій бюджет, а організована робота представників профспілки звільнює їх від багатьох зайвих дій і економить час на збір документів. Так, співробітники відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності ЗНУ на запит представників профспілки надають довідки про доходи, тарифний план студентів щодо оплати комунальних послуг, про склад сім’ї та прописку. Іншу частину документів студент має надати представникам профспілки згідно затвердженого переліку.

Треба також зазначити, що сума субсидії призначається кожному студентові індивідуально і залежить від багатьох факторів: отримує студент стипендію, або є контрактником, має певні пільги, або додатковий дохід (літні та інші підробітки тощо). Якщо студент працює, то довідки про доходи він має зібрати самостійно і також додати до пакету документів – до студентського сектору профспілки. Зібрану документацію, представник профспілки ЗНУ передає до відділу соціального захисту населення (по районах).

Більше 700 студентів ЗНУ та Економіко-правничого коледжу вже скористалися своїм правом на отримання субсидій за проживання в гуртожитку. Усі вони висловлюють щиру подяку керівництву університету, а також представникам первинної профспілкової організації й відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності за можливість зекономити не лише кошти, а й час, необхідний на оформлення субсидії. Вони характеризують таку форму подачі документів на субсидію як оптимальну й таку, що дозволяє уникнути зайвих клопотів.

Добавить комментарий